spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКичево: Известување

Кичево: Известување

Почитувани граѓани,

Со одлука на градоначалникот на општина Кичево, г-дин Фатмир Дехари, ја имаме честа преку овој допис официјално да ве информираме дека од понеделник 22.04.2024 година администрацијата на општина Кичево ќе биде преселена во новиот објект кој се наоѓа на локацијата на поранешната Армија на РСМ.

Сите ваши барања и обврски како граѓани упатете ги од понеделник до новиот Општински објект.

Со почит,
Градоначалник Фатмир Дехари

Извор: Општина Кичево

Прочитајте

Бутел: Голема Еко Акција на Скопска Црна Гора

0
По повод одбележувањето на 20-годишнината од членството на Република Словенија во Европската Унија, во духот на „Зелена Словенија“ градоначалникот Дарко Костовски се приклучи на...