spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБогданци: Известување

Богданци: Известување

Ги известуваме граѓаните дека градежните работи за реконструкција на водоводната мрежа во Богданци моментално се одвиваат на улицата Маршал Тито, на крстосницата со улица „Мирче Ацев“.

           

Со цел непречено одвивање на активностите, Општина Богданци упатува апел до жителите за разбирање, внимателно движење и управување на моторните возила, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и дадените знaци од страна на службените лица.

Извор: Општина Богданци

Прочитајте