spot_imgspot_img
HomeОпштиниГевгелија: Повик за учество на граѓани од општината на адреналиски натпревар „Триумф“

Општина Гевгелија ќе го поддржи и ќе земе учество на натпреварот помеѓу општините во Македонија- „Триумф“. За таа цел, Општина Гевгелија ги повикува граѓаните да се пријават за учество на натпреварот. Критериумите за учество на граѓаните во тимот којшто ќе ја претставува Општина Гевгелија се: да бидат полнолетни, физички подготвени и ентузијасти за адреналински предизвици. Пријавувањето трае до 20 мај, на следниов контакт: 078 238 377, секој работен ден, од 08:00 до 16:00 часот.

Шоуто ќе се емитува на Youtube каналот на Лазаров и платформата GLEY. Водители се: Димитар Атанасовски, Стефан Лазаров и Петар Младенов.

Извор: Општина Гевгелија

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0