spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниНоваци: Започната е изградба на улица во с.Гермијан

Новаци: Започната е изградба на улица во с.Гермијан

Започнавме со изградба на улица во с.Гермијан во должина од 570 метри со средства од буџетот на Општина Новаци и дел се обезбедени од Бирото за регионален развој.

Извор: Општина Новаци

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...