spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Асфалтирање на улицата Козле 3

Карпош: Асфалтирање на улицата Козле 3

Во тек е асфалтирање на крак од улицата Козле 3 во урбаната заедница Нерези. Овој крак е во должина од 35 метри, а вакви краци, во изминатиот период се асфалтираа и на улиците Скупи 20 и Скупи 22 во Бардовци, во рамки на Проектот за асфалтирање и реконструкција на краци од улици.

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Поврзано со дезинформациите пласирани во јавноста, а во врска со последниот случај на појава на змија во Идризово, ја известуваме јавноста дека со Законот...