spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Реконструирана училишната сала во основното училиште „Мирче Ацев“

Ѓорче Петров: Реконструирана училишната сала во основното училиште „Мирче Ацев“

Општина Ѓорче Петров финишираше со реконструирањето на училишната сала во основното училиште „Мирче Ацев“, која е веќе пуштена во употреба.

При реконструкцијата изведени се менување на подот во салата каде беше поставен нов гумиран под, бојадисување, молерисување на ходникот и кабинетот на наставникот по физичко образование, целосно нова вентилација и опремување со нови спортски реквизити.

Овој проект беше неопходен за нормално одвивање на часовите по физичко образование на основците. Со негово завршување, направен е чекор плус во создавањето добри услови за настава во една од шесте образовни институции во Ѓорче Петров. Проектот е реализиран во соработка со Министерството за образование и наука.

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Пробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

0
На 21.06. 2024 (петок) во раните утрински часови предвидено е прво авионско третирање на територија на општина Пробиштип. Акцент при прскањето ќе биде ставен на Пробиштип и...