spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Реконструкција на улица во Чалошево

Велес: Реконструкција на улица во Чалошево

Градежни активности и во село Чалошево. Во тек се градежни зафати за реконструкција на улица во населеното место. Улицата е во должина од 80 метри и ќе се реконструира со завршен бетонски слој.

Општина Велес продолжува со инвестирање во руралните средини кои се неопходни за рамномерен развој на општината.

Извор: Општина Велес

Прочитајте