spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Реконструкција на улица во село Иванковци

Велес: Реконструкција на улица во село Иванковци

Во тек е реконструкција на улица во село Иванковци. Во должина од 150 метри на улицата се поставува бетонски слој.

Општина Велес продолжува со градежни инвестиции во руралните средини и населени места.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...