spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЈегуновце: Успешно Завршена Акција ”GENERALKA WEEKEND”

Јегуновце: Успешно Завршена Акција ”GENERALKA WEEKEND”

Успешно се одржа акцијата ,,GENERALKA WEEKEND’‘ која што се организираше во соработка со ,,MAN AND MOUNTAIN”.

Големо Браво за учениците од основните училиша ,,Александар Здравковски” – Јегуновце; ,,Шемшово” – Шемшово и ,,Шемшово” – Жилче кои и годинава се потрудија заедно со своите наставници и во соработка со општина Јегуновце да допринесат за почиста животна средина.

Голема Благодарност до полициските службеници од ПО-Јегуновце, кои секоја година ја поддржуваат акцијата и се грижат за безбедноста на најмладите.

Извор: Општина Јегуновце

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...