spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Се обедини во хуманоста за Тања

Гази Баба: Се обедини во хуманоста за Тања

На спортскиот терен во населеното место Трубарево, во текот на вчерашниот ден, се одржа голем хуманитарен настан за собирање на финансиски средства за лекување на нашата сограѓанка Татјана Андева.

Им благодараме на сите кои денес донираа за собирање на финансиските средства за лекување на Тања.

Честитки и за луѓето кои го организираа овој преубав хуманитарен настан.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

ДЗС: Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен, април 2024 година

0
Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во април 2024 година, во однос на април 2023...