spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Со поддршка од проект Хоуп подобрени условите во повеќе ЈЗУ

МЗ: Со поддршка од проект Хоуп подобрени условите во повеќе ЈЗУ

Министерот за здравство д-р Илир Демири оствари средба со претставници на организацијата проект Хоуп и БД.

На средбата, Демири упати голема благодарност за соработката со која со поддршка од Хоуп се подобрија условите во повеќе јавно-здравствени установи во целата држава.

Извор: Министерство за здравство

Прочитајте