spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГевгелија: На 4 јуни, прво прскање против возрасни комарци, извршена втората ларвицидна...

Гевгелија: На 4 јуни, прво прскање против возрасни комарци, извршена втората ларвицидна дезинсекција

Првото прскање против возрасни комарци на подрачјето на општина Гевгелија ќе се спроведе на 4 јуни 2024 година, во вечерните часови. За таа цел, се известуваат сопствениците на пчелни семејства навремено да преземаат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат во најавениот временски период.

Извор: Општина Гевгелија

Прочитајте