spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Одржан Европскиот тениски турнир за јуниори

Битола: Одржан Европскиот тениски турнир за јуниори

Во организација на Тенискиот клуб „Битола“, во периодот од 28.05 до 01.06.2024, во Битола се одржа Европскиот тениски турнир за јуниори до 14 години „BITOLA OPEN 2024”.  Во име на Општина Битола, како поддржувач на клубот, наградите на победниците на турнирот во машка и женска конкуренција им ги доделија градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и советниците Бојан Бојкоски и Зоран Петковски.

Извор: Општина Битола

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...