spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Известување - Велески Спортски игри

Велес: Известување – Велески Спортски игри

Општина Велес ги информира граѓаните дека поради подготовки и одржување на Велешките спортски игри, Градскиот парк ќе биде затворен за сообраќај од 3 до 8 јуни, освен за дистрибутери до локалите кои претходно обезбедиле пропусница од организаторот на игрите спортско здружение СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Општина Велес со апел до граѓаните да се почитува забраната за возила и замолува за разбирање  додека траат спортските игри.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...