spot_imgspot_img
HomeОпштиниВелес: Ќе се реконструираат надворешните спортски терени во ООУ „Васил Главинов“

Завршува реконструкцијата на спортската сала во ООУ „Васил Главинов“. Во тек се последните зафати за целосно ставање во функција на салата на учениците и на спортските клубови. Наскоро започнува реконструкцијата и на трите надворешни терени на училиштетот со што Општина Велес ќе добие уште еден комплетно уреден спортски комплекс.

Општина Велес продолжува со инвестиции во спортот за подобар раст и развој на децата.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0