spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДемир Хисар: Реконструкција на улици во село Прибилци

Демир Хисар: Реконструкција на улици во село Прибилци

После неколу децении, на 30.05.2024 година заврши реконструкцијата на две улици во село Прибилци во вкупна должина од 500 метри.

Извор: Општина Демир Хисар

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...