spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Повеќе локации исчистени, освежени и искосени

Центар: Повеќе локации исчистени, освежени и искосени

Повеќе локации во Општина Центар исчистени, освежени и искосени.

Нашите хигиеничари чистеа на потегот околу Градскиот стадион и салата Работнички, искосени и расчистени се училишните дворови на ООУ „Киро Глигоров“ и ООУ ,,Кочо Рацин“, во Буњаковец со цистерни ги поминавме и освеживме маалските улици.

Апелираме до граѓаните и до сите надлежни служби во Градот да се грижат за комуналната хигиена во летниот период за да го заштитиме нашето здравје во претстојните врели месеци.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Поврзано со дезинформациите пласирани во јавноста, а во врска со последниот случај на појава на змија во Идризово, ја известуваме јавноста дека со Законот...