spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

Пробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

На 21.06. 2024 (петок) во раните утрински часови предвидено е прво авионско третирање на територија на општина Пробиштип.


Акцент при прскањето ќе биде ставен на Пробиштип и Злетово, а ќе бидат опфатени и местата долж течението на Маричанска река, двете јаловишни депонии, патот кон с. Стрмош и сите поголеми населени места.


Општина Пробиштип ги известува пчеларите да ги заштитат своите пчелни семејства, поради можност од влијание на средството со кое се врши третирањето.

Извор: Општина Пробиштип

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...