spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на градоначалникот на Општина Петровец Борче Митевски и поранешен вицешампион на поранешна Југославија.

Тој се обрати пред присутните учесници и присутни гледачи и им посака среќа и успех на турнирот на сите натпреварувачи и секако да победи најдобриот.

Боксерскиот Клуб „Куманово 84“ му додели пехар на Митевски за вложувањето и придонесот за развојот на боксот во Куманово

Извор: Општина Петровец

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...