spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗШВ: Трипуновски на средба со Миланов, директор на Агенција за храна и...

МЗШВ: Трипуновски на средба со Миланов, директор на Агенција за храна и ветеринарство

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски одржа работна средба со новоизбраниот директор на Агенција за храна и ветеринарство Оливер Миланов.

На средбата е разговарано за потребата за дигитална транформација на Агенцијата се со цел подобра и побрза комуникација, подобрување на квалитетот на услугите и зголемена транспарентност, бидејќи македонските граѓани заслужуваат да знаат каква храна конзумираат.

Само со посветена и сериозна работа ќе ја вратиме довербата на граѓаните во институциите, здравјето на нашите граѓани ни е на прво место.

Извор: Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...