spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниИлинден: Меморијален натревар во фудбал Ѓоре Димоски-ЈОЦО и Велковски Марјан-КАРЕ 2024

Илинден: Меморијален натревар во фудбал Ѓоре Димоски-ЈОЦО и Велковски Марјан-КАРЕ 2024

На спортскиот терен во населеното место Мралино се одржа Меморијален натпревар во чест на Ѓоре Димоски-ЈОЦО и Велковски Марјан-КАРЕ.

На натпреварот каде учествуваа четири екипи присуствуваа голем број љубители на фудбалот, а на победничката екипа и беше доделен пехар.

Општина Илинден и годинава го поддржа овој меморијален натпревар кој се одржува во чест на Ѓоре Димоски-ЈОЦО и Велковски Марјан-КАРЕ, со цел развој на спортот и спортските активности на нејзина територија.

Извор: Општина Илинден

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...