HomeОпштиниСвети Николе: Анкетен прашалник за креирање на Програмите за работа на општината...

Свети Николе: Анкетен прашалник за креирање на Програмите за работа на општината за 2025 годинa

Почитувани граѓани,
Општина Свети Николе, при подготовката на Програмите за работа и на Буџетот за следната година, реализира консултативни процеси.  Целта на овој консултативен процес е зголемување на учеството на граѓаните во процесот на донесување  одлуки на локално ниво и креирање на транспарентна локална самоуправа.

Оваа година овој процес го реализираме електронски преку Анкетен прашалник и преку трибини и средби со граѓани,  се со цел поголемо партиципативно учество на граѓаните во донесувањето одлуки и креирањето политики на локално ниво.

Вашите одговори на поставените прашања имаат значење при креирањето на општинските програми за работа.

АНКЕТНИОТ ПРАШАЛНИК е дел од ПРОГРАМАТА за активностите на Општина Свети Николе во областа на Локалниот економски развој во 2024 година Поглавје А. ПОДДРШКА НА ЛОКАЛНИОТ ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ, активност 4
Ви благодариме!

АНКЕТЕН ПРАШАЛНИК – ЛИНК