HomeОпштиниДебар: Cредба со директорот на JКП „Стандарт“

Дебар: Cредба со директорот на JКП „Стандарт“

Имав важна средба со директорот на JКП „Стандарт“ Бурим Каба и инг. Бардул Колари.

Беше детално разговарано за некои подготвителни работи за да бидеме спремни и ефективни во извршувањето на задачите што не очекуваат, особено во летната сезона. Приоритет е даден на продолжување на проектот за водата за пиење бидејќи е најавено дека ќе се изведува во три фази, каде што наскоро ќе завршиме со првата фаза.

Потоа управување со отпад и натамошна систематизација на градската депонија. Со почетокот на пролетната сезона планирани се еколошки акции за чистење на градот и Дебарското езеро во соработка со институции и невладини организации.

Извор: Општина Дебар

Велес: Увид на градежните активности финансирани од ЈПДП

Градоначалникот Марко Колев заедно со директорот на ЈПДП Коце Трајановски, претседателот на Советот на Општина Велес и пратениците извршија увид во градежните активности што...