spot_img

ССМ: Кампања ССМлади – Работнички права

СиндикатиССМ: Кампања ССМлади - Работнички права

Најчитано

Секцијата на млади на Сојузот на синдикатите на Македонија, започнува со спроведување на Кампањата: „Приближи го синдикатот до младите луѓе“, преку промовирање на видео за подигнување на свеста кај младите луѓе за потребата од синдикално здружување како единствен начин за унапредување на работничките права.

Ова видео е реализирано во партнерство со Фондацијата Фридрих Еберт, канцеларија Скопје и е една од низата активности кои ќе следат во следниот период.

Целото видео можете да го погледнете на следниот линк:

https://www.youtube.com/watch?v=Lk-O5lm5AtU

Извор: Сојуз на синдикати на Македонија 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе