spot_img
spot_img

ВМРО-ДПМНЕ да си го гледаат дворот, таа партија предводена од Мицкоски уште е во режимската матрица под контрола од Будимпешта

Политички партииВМРО-ДПМНЕ да си го гледаат дворот, таа партија предводена од Мицкоски уште...

Најчитано

ВМРО-ДПМНЕ може да учи што значи демократизација на партијата, отвореност за нови членови и идеи и процес на постојани промени.

 

Наместо да пласира небулозни соопштенија, ВМРО-ДПМНЕ треба да си погледне во сопствениот двор. Таа партија предводена од Христијан Мицкоски се уште е заглавена во режимската матрица која е контролирана од бегалецот во Будимпешта.

 

Со години граѓаните од ВМРО-ДПМНЕ не гледаат ништо освен деструкции, лажни вести и беспоштедна одбрана на криминалот и насилството.

 

Затоа редат порази, затоа се таму каде што се, во опозиција каде уште долго ќе останат.

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000