spot_img
spot_img

Новата енергија на реформираното ВМРО во еден мандат ќе изградат повеќе за Македонија од тоа што овие можат да направат за 5 мандати

Политички партииВМРО-ДПМНЕНовата енергија на реформираното ВМРО во еден мандат ќе изградат повеќе за...

Најчитано

Официјално го немам ребалансот на Буџетот, ама неофицијално делот за трансфери и субвенции е зголемен за 210 милиони евра, а дефицитот од 4,9 на 6,5 проценти. Тоа е како да добиете плата од 25 илјади денари, а да потрошите 30 илјади. Или за потенцијалниот поткуп има 210 милиони евра, рече чидерот на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“.

-И сега нобеловци да се донесат не може да се направи ништо. Има зголемување само за поткуп. Тие се целосно неспособни, а доаѓаат есенски месеци, сега ако не искористите градежна сезона кога ќе има капитални инвестиции, рече Мицкоски.

Според него, од владава не може да се очекува капитална инвестиција, ова се полулегални бизниси на што ја темелат македонската економија.

„Во 21 век политичарите треба да се борат за сосема други работи, за современа медицина, за квалитет во образование, не да се плеткаме со проституција, марихуана“, вели Мицкоски.

Затоа треба поскоро да си замнинат, вели Мицкоски и додадава, се обврзувам дека новата енергија на реформираното ВМРО во еден мандат ќе изградат повеќе за Македонија од тоа што овие можат да направат за пет мандати.

Извор: ВМРО

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе