spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕСо Јовевски уставен судија, Заев докажан послушник и бранител на криминалот во...

Со Јовевски уставен судија, Заев докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен

Со Јовевски како уставен судија, Заев поставува докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен.

Доколку наводите се обистинат и Јовевски стане уставен судија тоа нема да биде поради неговите компетенции, авторитет и минат труд, туку само затоа што 4 години беше заштитник на криминалот на власта.

Во време кога Јовевски е шеф на ЈО, нема предмет за Заеви, за случајот “Рекет” каде од главниот извршител слушнавме дека парите од рекет завршиле кај Зоран и Вице Заеви.

Јовевски не отвори случај ниту за Ден Дончев кој видовме како трпа туце пари во торба.

Јовевски е извршителот кој премолчи и за исчезнувањето на името на Вице од пријавата за рекет во РЕК Битола.

Криминалот на власта ќе беше невозможен, доколку не беше кооперативноста на Јовевски.

Поставувањето на Јовевски во Уставен е уште еден во низата чекори за ставање на судот под палката на Заев.

Време е ова присвојување на институциите да запре. Време е за Македонија за сите луѓе!

Извор: ВМРО ДПМНЕ

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...