СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап

Политички партииСДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен...

Вчера вечер, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски присуствуваше на изборна конференција на ОО СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново раководство.

– Охрид веќе има потврден кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ и анкетите на јавното мислење покажуваат дека сме фаворити и овде во Охрид и низ многу општини, затоа што со силното присуство на терен, со проектите што ги реализиравме, граѓаните прават разлика меѓу нашата понуда и блокадите и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, порача Николовски.

Николовски додаде дека е горд што сите функционери на СДСМ се секојдневно на терен, на маалски средби, од врата на врата, таму каде што СДСМ припаѓа, меѓу граѓаните.

– Владата и локалната самоуправа предводена од СДСМ во Охрид и градоначалникот Константин Георгиевски покажаа што значи вистинска грижа за Охрид. Последна потврда за тоа е и одлуката на Комитетот на УНЕСКО, Охрид да не биде впишан во листата на светско наследство во опасност, што е признание за нашата посветеност да го зачуваме и унапредиме квалитетот на живот во овој регион, потенцираше Николовски.

СДСМ е убедлив фаворит на локалните избори во Охрид, затоа што се менува, затоа што граѓаните се наш приоритет, затоа што со новото раководство на ОО СДСМ Охрид и градоначалникот одиме на убедлива победа заради нашата програмска и кадровска понуда, заклучи Николовски.

Извор: СДСМ