spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

ДКСК: Избери интегритет

Секој може да посочи корупција и да спречи злоупотреба. Твоето укажување може да влијае врз транспарентноста и интегритетот на службените лица и институциите.

Ако знаеш, укажи!

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...