spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЖСПП: Нуредини во посета на општина Арачиново

МЖСПП: Нуредини во посета на општина Арачиново

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини при посетата на општина Арачиново оствари работна средба со градоначалникот Ридван Ибраими на која разговараа за предизвиците на новиот градоначалник во областа животна средина, како и за можностите за поддршка од страна на МЖСПП.

Посебен акцент беше ставен на решавање на долгогодишниот проблем со отворениот канал, како и на управување со отпадот, водоснабдувањето, отпадните води, но и на други прашања поврзани со подобрување на квалитетот на живеење во оваа урбана средина.

 

 

 

 

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...