spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Фатен крадец на дело

МВР: Фатен крадец на дело

На 04.12.2021 на ул.„Македонија“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Џ.Х.(24) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во зграда на правно лице.

 

Украдените предмети му биле одземени и вратени на правното лице. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...