spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМП: Почеток на процес за подготовка на Закон

МП: Почеток на процес за подготовка на Закон

Ве известуваме дека Министерството за правда отпочнува процес за подготовка на Предлог Закон за вондредна состојба.

Преземете го известувањето во целост на следниот линк: ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРОЦЕСОТ ЗА ПОДГОТОВКА НА ЗАКОН

 

 

 

Извор: Министерство за правда 

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...