spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕСамо Шилегов и СДСМ може да почнат мост, а тој да не...

Само Шилегов и СДСМ може да почнат мост, а тој да не продолжува кон булевар, туку во куќа

Само Шилегов и СДСМ може да почнат мост, а тој да не продолжува кон булевар, туку во куќа.

Шилегов и СДСМ почнале изградба на мост а не направиле пристап до истиот. Околу 100-тина нерешени предмети за експропријација и имотно правни проблеми треба да се решат па да може да се изградат приоди до мостот.

Пред воопшто да почне со градба на мостот Шилегов требал да ги реши сите пропратни работи, а не да остави куп нерешени предмети и да се фали дека нешто почнал да работи, а всушност ништо не направил.

За разлика од аматерскиот пристап на Шилегов сега ќе има систематско решавање на проблемите на граѓаните.

 

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ 

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...