МП: Меморандум за соработка – Министерството за правда и Оперативно-техничката агенција-ОТА

МинистерстваМП: Меморандум за соработка - Министерството за правда и Оперативно-техничката агенција-ОТА

Најчитано

Министерството за правда и Оперативно-техничката агенција-ОТА склучија меморандум за соработка во насока на подобрување, унапредување и развој на двете институции.

Со ова ќе се овозможи поголема ефикасност во спроведувањето на процесот на дигитализација , електронска размена на податоци и информации, унапредување на  комуникациски технологии  како и институционална и техничка поддршка.

 

 

 

Извор: Министерство за правда 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе