ЕСМ без увоз на струја во целост ги задоволува потребите за струја на домаќинствата и малите потрошувачи

ВладаЕСМ без увоз на струја во целост ги задоволува потребите за струја...

Најчитано

АД ЕСМ на 31.10.2022 година произведе 11.149 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.652 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.497 MWh.

АД ЕСМ на 31.10.2022 година целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи исклучиво од сопствените, домашни капацитети.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе