АД ЕСМ произведе 12.553 MWh електрична енергија изминатото деноноќие

ВладаАД ЕСМ произведе 12.553 MWh електрична енергија изминатото деноноќие

Најчитано

АД ЕСМ на 13.11.2022 година произведе 12.553 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.706 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.847 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 2.400 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 13.11.2022 година

 

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе