АД ЕСМ произведе 9.761 MWh електрична енергија во изминатото деноноќие

ВладаАД ЕСМ произведе 9.761 MWh електрична енергија во изминатото деноноќие

Најчитано

АД ЕСМ на 14.11.2022 година произведе 9.761 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.453 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.308 MWh.

За вчерашниот ден, во испораката беа вклучени 3.110 MWh набавена електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 14.11.2022 година.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе