МП: Неопходна е соработка и институционална поддршка за решавање на проблемите на неевидентираните лица и лицата без државјанство

МинистерстваМП: Неопходна е соработка и институционална поддршка за решавање на проблемите на...

Најчитано

Заменик министерот за правда Агим Нухиу оствари работна средба со главниот координатор на УНХЦР за Западен Балкан, Ан -Мари Дојкландер.

На средбата се разговараше за бесплатната правна помош, барањата за азил и за лицата без државјанство.Се бараат модалитети за начинот на кој ќе им се помогне на овие категории на лица во остварувањето на одредени права.

 

 

 

 

Извор: Министерство за правда 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе