HomeЈавен секторГрадски паркинг Скопје: Детално чистење на и околу катна гаража „Беко“

Градски паркинг Скопје: Детално чистење на и околу катна гаража „Беко“

Екипа од вработени во одделението за одржување на ЈП „Градски паркинг“ – Скопје се во целодневна акција на чистење на катната гаража „Беко“.

Детално се чисти целото паркиралиште, како и ходниците, влезовите и просторот околу зградата.

Вакви целодневни акции на детално чистење се спроведуваат секоја среда и станаа редовна пракса на екипите на ЈП „Градски паркинг“ – Скопје, со цел континуирано одржување на хигиената на јавните паркиралишта.

Извор: ЈП Градски паркинг Скопје

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...