spot_img

Во изминатото деноноќие произведени се 15.383 MWh електрична енергија

ВладаВо изминатото деноноќие произведени се 15.383 MWh електрична енергија

Најчитано

АД ЕСМ на 06.03.2023 година произведe 15.383 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални државни субјекти.

Во Термоелектраните произведени се 10.494 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.889 MWh.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 06.03.2023 година.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе