spot_img

МП: Лога се сретна со претставници на Меѓународната фондација за изборни системи ИФЕС

МинистерстваМП: Лога се сретна со претставници на Меѓународната фондација за изборни системи...

Најчитано

Министерот за правда Кренар Лога се сретна со претставници на Меѓународната фондација за изборни системи ИФЕС.

 

 

На средбата се разговараше за изборните реформи и неопходноста од вклучувањето на невладините организации, маргинализираните групи во подготовката на нов Изборен Законик како и ангажирање на домашни и меѓународни експерти во целиот процес.

 

 

 

Извор: Министерство за правда 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе