МЗ: Средба на министерот Меџити сов.д. амбасадорот на Германија, Граф

МинистерстваМЗ: Средба на министерот Меџити сов.д. амбасадорот на Германија, Граф

Најчитано

Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити оствари работна средба со в.д. амбасадорот на Сојузна Република Германија во земјава, Ото Граф, во чиј фокус беше унапредување на досегашната соработка на поле на здравството и можностите за нејзино продлабочување.

Тој истовремено се заблагодари за поддршката на македонскиот здравствен систем за време на КОВИД пандемијата со над 1,45 милиони евра, што е исклучително значајна помош во време на пандемија и светска економска криза.

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе