spot_img
spot_img

МЛС: Средба на министерот Пенов со прилепскиот градоначалник Јовчевски

МинистерстваМЛС: Средба на министерот Пенов со прилепскиот градоначалник Јовчевски

Најчитано

Градењето силни, просперитетни заедници бара посветеност да се чујат потребите и грижите на граѓаните во Прилеп, беше истакнато на средбата меѓу министерот за локална самоуправа, Ристо Пенов и градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески. Заедно, тие разговараа за широк спектар на важни теми, вклучувајќи ги локалните политики, напредокот на градот и потребите на граѓаните..

Министерот потенцираше дека Министерството за локална самоуправа преку локалните политики потребно е да се усогласени потребите на граѓаните.

 Да продолжиме да градиме посилни, поживи заедници кои одговараат на потребите на сите граѓани.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе