spot_img
spot_img

АМС: Прес конференција по повод 54 ИКАС

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Прес конференција по повод 54 ИКАС

Најчитано

Агенцијата за млади и спорт во соработка со кајак федерација одржа прес конференција по повод престојната манифестација која на некој начин ја одбележува убавината на нашата држава и Скопје како главна метропола-54 ти ИЛИНДЕНСКИ КАЈАК СЛАЛОМ ИКАС 2023 и ЕВРОПСКИ КУП ВО СПУСТ НА ДИВА ВОДА СКОПЈЕ 2023, кој е закажан за 08 и 09 Април. Почетокот на трките е закажан за 10 часот , а финалето ќе се одржи во недела со почеток од 16 часот.

На пресот со свое видување се обратија директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски, претседателот на Кајак федерацијата Дрилон Леши, како и техичкото лице во федерацијата Елене Чуркоска.

ва е една од најстарите манифестации во Европа, а потврда за успешната организација во сите изминати години го услови и добивањето на организацијата на ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА СЕНИОРИ во дисциплината Спуст на дива вода во месец Мај 2023 година. Агенцијата за млади и спорт ќе помогне во организацијата на оваа манифестација со цел да се претставиме во најдобро светло, истакна Мојсовски.

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе