HomeОпштиниСарај: Изградба на канализациската мрежа и главниот колектор во населеното место Копаница

Градоначалникот г.Блерим Беџети заедно со секретарот на општината г.Сефи Шабани и жителите на населеното место Копаница беа на терен за одблиску да ги разгледат работите за изградба на канализациската мрежа и главниот колектор.
Проектот е во должина од 13 километри, каде ќе бидат поставени околу 500 шахти и е вреден 78.968.334 денари.
Работите се одвиваат според предвидената динамика и за краток период ќе се реши долгогодишниот проблем што ги мачеше жителите на Копаница.

Извор: Општина Сарај

ДЗС: Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен, август 2024 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во август 2024 година, во однос на август 2023 година,...