МВР: Приведен анестизиологот кој снимал и објавувал пациенти на “тик ток”

МинистерстваМВР: Приведен анестизиологот кој снимал и објавувал пациенти на “тик ток”

Најчитано

На 14.04.2023 во 23.40 часот во тетовско Одри полициски службеници го привеле В.Д. (43),постапувајќи по пријава од страна на П.В. , директор на Клиничка болница
Тетово дека В.Д.,вработен како анестезиолог во болницата, снимал и објавувал преку мрежата “тик ток” лекарски персонал и пациенти на кои им се пружала лекарска помош.

Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе