spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДебар: Јавен оглас за користење на договорни услуги од образовни институции за...

Дебар: Јавен оглас за користење на договорни услуги од образовни институции за дооформување на средно образование за возрасни лица

Општина Дебар објавува јавен оглас за користење на договорни услуги од образовни институции за дооформување на средно образование за возрасни лица од Општина Дебар.

 

Оваа активност се имплентира како дел од акцијата „Пост КОВИД 19 мерки за превенција и опоравување во образованието за деца и возрасни„ финансирана во рамки на заедничкиот проект на Европската Унија и Советот на Европа, РОМАКТЕД Програмата Фаза II за „Промовирање на добро управување и зајакнување на Ромите на локално ниво„

 

ЈАВЕН-ОГЛАС-ЗА-КОРИСТЕЊЕ-НА-ДОГОВОРНИ-УСЛУГИ-ОД-ОБРАЗОВНИ-ИНСТИТУЦИИ-ЗА-ДООФОРМУВАЊЕ-НА-СРЕДНО-ОБРАЗОВАНИЕ-ЗА-ВОЗРАСНИ-ЛИЦАDownload

Прилог-1-Образец-на-ПонудаDownload

Ромите на локално ниво„

 

 

 

Извор: Општина Дебар 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...