Сарај: Со Хуманитарната организација „Калири и Миресис“ поделени 100 пакети со прехранбени производи

ОпштиниСарај: Со Хуманитарната организација „Калири и Миресис“ поделени 100 пакети со прехранбени...

Најчитано

По повод благословениот месец Рамазан, хуманитарната организација „Калири и Миресис“ заедно со општина Сарај денеска подели 100 пакети со прехранбени производи на семејствата кои имаат потреба во населените места од нашата општина.
 

 

 

 

Извор: Општина Сарај 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе