spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: Градоначалникот Беџети сподели 14 работни решенија за наставници од основните училишта

Сарај: Градоначалникот Беџети сподели 14 работни решенија за наставници од основните училишта

Градоначалникот г.Блерим Беџети  сподели 14 работни решенија за наставници од основните училишта кои гравитираат во општина Сарај.
На новите наставници најпрво им посакуваме здравје, посветеност во нивната света работа и успех во развојот на воспитно-образовниот процeс.

             

 

 

 

Извор: Општина Сарај

Прочитајте