HomeОпштиниВиница: Концерт на „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“

Виница: Концерт на „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“

Живот по ноти. Прекрасно претставување на учениците по клавир во класата на професор Гоце Данилов.

Во изложбениот салон „Венеција“ вчера вечер, Музички центар -MOZZARTINO, оддржа концерт со учениците по клавир. Присутните имаа можност да ги слушнат и да уживаат во прекрасните изведби на учениците, да го почуствуваат музичкиот и позитивен флуид што кружи околу овие деца. Гости на концертот и поддршка на учениците беше „The School Bend“- ученици од СОУ „Ванчо Прке“, кои со својот Проф. Гоце Данилов го освоија првото место на државниот натпревар на бендови, одржан во Валандово. На сите учесници на концертот им посакуваме многу успех и уште многу концерти. Општина Виница со гордост ги поддржува настаните од ваков карактер, се надеваме дека ќе ги има уште многу и во уште поголем интензитет.

Извор: Општина Виница

ДЗС: Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен, август 2024 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во август 2024 година, во однос на август 2023 година,...